I Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w Kategorii Open

Trzynastego października 2006 r. odbyły się zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Pierwsze Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w Kategorii Open. Założeniem imprezy było wyłonienie najlepszego fachowca w układaniu parkietu. W mistrzostwach udział wzięli najlepsi fachowcy prezentujący wysoką klasę mistrzowską w układaniu parkietu. Konkurencja polegała na ułożeniu podłogi z klepek parkietowych o wielkości 1 metra kwadratowego, wyszlifowaniu go i na końcu zaolejowaniu. Do ułożenia wszyscy uczestnicy otrzymali wzór podłogi w kształcie gwiazdy zamkniętej w kwadracie opracowany przez Komisję konkursową. Projekt podłogi uczestnicy konkursu otrzymali tuż przed zawodami.

W konkursie mogli uczestniczyć wszyscy parkieciarze z całego kraju. Pierwszy etap konkursu obejmował wyłonienie 20 zawodników z pośród 40, którzy nadesłali swoje zdjęcia wraz z opisami swoich prac. Do konkursu zakwalifikował się parkieciarz z Naszej Firmy pan Mateusz Hermanowski.
Pierwszego dnia zawodów w piątek wszyscy zawodnicy otrzymali wzory projektu do wyklejenia, wyjaśniono dokładnie zasady mistrzostw, sposób oceniania i warunki zachowania bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. Po zakończeniu odprawy zawodnicy wylosowywali numery stoisk startowych. Drugiego dnia zawodów zawodnicy mieli za zadanie przygotować płytę do wyklejania, poprzycinać klepki, dopasować i przykleić na przygotowanej wcześniej płycie. Jak się okazało nie wszystkim zawodnikom udało się zakończyć ten etap pracy w sobotę (skończyło jednanie 12 osób) i Komisja konkursowa przedłużyła czas na przyklejenie do godziny 12:00 dnia następnego. W niedzielę zawodnicy mieli za zadanie wyszlifować i zaolejować prace.

O godzinie 14:00 oficjalnie zakończono wykonywanie prac i Komisja konkursowa przystąpiła do ich oceniania. Komisja uzbrojona w metrówki i kątowniki ruszyła do pracy, aby wykonać pomiary i sprawdzić poprawność wykonanych prac. Przez dwa dni bacznie przyglądali się pracy zawodników, prowadzili notatki na bazie swoich obserwacji. Na całość oceny wpływał sposób wykonania prac, zachowanie warunków bezpieczeństwa, estetyka i końcowe pomiary. Po przeprowadzeniu obrad przez Komisję wyłoniono trzech najlepszych parkieciarzy.

?