PARKIECIARSKO – STOLARSKIE MIKOŁAJKI 2008 r. GDAŃSK

W dniu 06.12.2008 r. w siedzibie Firmy Studio Pakietów – Drewno Hermanowska w Gdańsku zorganizowano spotkanie Mikołajkowe dla parkieciarzy i stolarzy z rejonu Trójmiasta i okolic. Spotkanie to przygotowane zostało wspólnie przez Firmę pani Lidii Hermanowskiej wraz z Firmą Henkel – Thomsit, Firmą Festool oraz Firmą Womax Serwis. O godzinie 10: 00 wszystkich zebranych przywitała pani Lidię Hermanowską. Przybyli na spotkanie parkieciarze i stolarze zapoznawali się z ofertą produktów Firmy Henkel – Thomsit, jak również aktywnie uczestniczyli w pokazach technicznych. Firma Festool oraz Firma Womax Serwis pokazywały maszyny przydatne zarówno w pracach parkieciarskich i stolarskich, jak również przedstawiły nowości, jakie wprowadziła w ostatnim czasie Firma Festool.
Szkolenie rozpoczęto od prezentacji systemu parkietowego Firmy Henkel – Thomsit. Doradca techniczny pan Radosław Dębski szczegółowo określił jakie powinno mieć parametry podłoże pod parkiet. Przedstawił, w jaki sposób powinny być wykonywane pomiary i za pomocą, jakich narzędzi. Bardzo ważnym elementem poruszanym przez Niego było zachęcanie parkieciarzy do sporządzania protokołów z oględzin, co zabezpiecza naszą pracę przed ewentualnymi roszczeniami ze strony klientów. Zaprezentowano masy samopoziomujące DX i DE92, grunty R 777, R758, R 755 i CN 94 sposoby reperacji pęknięć i drobnych nierówności w podłożach cementowych R 727 i RS 88. Przygotowano zgodnie z technologia masę DE 92 i wylano na ekspozytor ze zwróceniem uwagi na właściwości wylewki w zależności od ilości dolanej wody.

Podczas wysychania masy Firma Festool zaprezentowała uczestnikom pierwsze z zaplanowanych na pokaz maszyny. Na początku zaprezentowano bardzo przydatną wkrętarkę TDD wraz z całym dodatkowym wyposażeniem, która w najbliższym okresie wraz z kilkoma innymi maszynami premiowana jest kolejką szynową dla dzieci. Zaprezentowano frezarkę górnowrzecionową małą OF 1010 oraz dużą OF 2000 E/1 wraz z systemem prowadnic. Duże zainteresowanie wzbudzała prowadnica umożliwiająca frezowanie po kole. Pokazano ręczna pilarkę tarczową (zgłębiarkę) AT 65 EB wraz z systemem prowadnic. Do wszystkich prezentowanych maszyn pokazywano system odsysania pyłu poprzez podłączanie odpowiednio przystosowanego odkurzacza CT 22 E wraz z rurami i końcówkami. Po wyschnięciu masy DE 92 Firma Henkel Thomsit przedstawiała kleje P 600, P 625 i P 685 jakie posiada w swojej ofercie. Pokazano klejenie parkietu na kleju 1-składnikowym P 600. Po przyklejeniu zaprezentowano cały system lakierowania PP 20, PP 26, PP 70, PP 55, PP 65 i olejowania PP 90, PP 93 jaki posiada Thomsit w swojej ofercie. Przystąpiono do polakierowania powierzchni dwoma rodzajami lakieru podkładowego – lakierem wodnym PP 20 oraz lakierem alkoholowym PP 26 (nowość w ofercie Firmy). Podczas oczekiwania na wyschnięcie lakieru Firma Festool prezentowała bardzo ważne i przydatne urządzenie dla wszystkich parkieciarzy, jakim jest pilarka przesuwna do cięcia poprzecznego PRECISIO. Pokazano możliwości zamontowania szyn przesuwnych sposoby cięcia drewna przy pomocy ustawnego kątomierza oraz rodzaje stosowanych pił tarczowych. Maszyna ta bardzo zainteresowała zgromadzone gremium i pojawiły się już pierwsze zamysły zakupienia prezentowanego urządzenia. Kolejną prezentowaną maszyną była szlifierka mimośrodowa ROTEX. Szlifierka ta wzbudziła zainteresowanie wśród stolarzy. Ponieważ lakiery podkładowe już wyschły Firma Thomsit pokazała swój lakier nawierzchniowy PP 65, który został naniesiony na lakiery podkładowe. Na zakończenie prezentacji pan Radosław Dębski opowiedział o atestach i kartach charakterystyki, o które pytamy prawie wszyscy. Pod koniec szkolenia Firma Festool zaprezentowała ostatnią z przygotowanych na pokaz maszyn pilarkę ukośnicę SYMMERRIC i KAPEX. Mniejsza wersja tej piły jest bardzo przydatna do cięcia listew, natomiast duża bardzo przydaje się dla stolarzy.

W trakcie spotkania zadawano wiele pytań oraz wymieniano doświadczenia. W dobry nastrój wprowadziły wszystkich prezenty, które otrzymali uczestnicy z okazji Mikołajek.

?