SZKOLENIE PARKIECIARSKIE Z OLEJÓW NATURALNYCH WOCA 2013 r. GDAŃSKDnia 23.03.2013 r. Firma Drewno Hermanowska wraz z Firmą WOODCARE POLAND zaprosiła parkieciarzy z terenu Trójmiasta i okolic na kolejne szkolenie parkieciarskie z zakresu olejowania i lakierowania podłóg drewnianych olejami i lakierami WOCA. Na szkolenie został zaproszony technolog z Danii z Fabryki WOCA DENMARK p. Bo Mogensen, który wraz z technologiem WOCA POLSKA p. Mirosławem Monach, podczas trwania imprezy zaprezentowali nowości oraz flagowe produkty do olejowania i lakierowania WOCA. Tematy poruszane na szkoleniu przyciągnęły sporą grupę parkieciarzy, którzy z dużym zainteresowaniem aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Szkolenie rozpoczęto od prezentacji nowości WOCA, czyli starzenia podłóg przy pomocy BEJC ACTIV, które nadają drewnu dębowemu nietypowego i niepowtarzalnego wyglądu. Przy zastosowaniu różnego rodzaju wariantów nakładania olejów naturalnych lub koloryzujących na BEJCE ACTIV klient może otrzymać indywidualny, niepowtarzalny kolor podłogi.

Kolejnym sposobem postarzania podłóg jest jego ługowanie i tu Firma WOCA dzięki stosowaniu różnego rodzaju ługów pozwala nam na nadanie drewnu dębowemu efektu dymienia, czy też wyglądu patyny z oznakami działania warunków atmosferycznych. Stosowanie jasnych ługów pozwala za zapobieganie lub zmniejszanie efektu żółknięcia.

Zaproszony technolog z Danii pokazał system mycia podłóg pod stosowanie olejów WOCA w celu zwiększenia efektu stosowania olejów MAJSTER i HIGH SOLID. Pokazano całą gamę kolorystyczna olejów WOCA KOLOR i sposobów ich nakładania.

Szczególnym zainteresowaniem parkieciarzy okazał się olej DIAMOND, który nadaje się na każdy gatunek drewna, jest wodoodporny, szybkoschnący i nadający się przede wszystkim do obiektów użyteczności publicznej.

Na wyolejowanych wcześniej ekspozytorach pokazano stosowanie OLEJO-LAKIERU dla klientów, którzy chcą mieć podłogę olejowaną ale z efektem podłogi lakierowanej. Szeroko został omówiony i przedstawiony system prawidłowej pielęgnacji podłóg olejowanych, o którym należy szczegółowo informować klientów końcowych. Obecnie Firma WOCA poszerzyła gamę swoich środków do pielęgnacji oferując do podłóg szarych oleje pielęgnacyjne i mydła szare, do czarnych oleje pielęgnacyjne czarne, do brązów oleje pielęgnacyjne brązowe i oczywiście do bielonych system pielęgnacyjny biały i extra biały. Technolog z Danii pokazał jak prawidłowo wykonać konserwację mocno zniszczonej i zabrudzonej powierzchni, przy stosowanej przez parkieciarzy gruntowej renowacji podłóg drewnianych przy użyciu INTENSYWNEGO ZMYWACZA WOCA oraz PASTY PIELĘGNACYJNEJ WOCA.

Na zakończeni został omówiony i zaprezentowany system olejowania blatów kuchennych oraz tarasów zarówno olejami naturalnymi jak i koloryzującymi.

W trakcie szkolenia parkieciarze mogli korzystać z profesjonalnej obsługi cateringowej, prowadząc w przerwach żarliwe rozmowy na tematy problemów z jakimi spotykają się w codziennej pracy. Po zakończonym szkolenia wszyscy uczestniczy otrzymali Dyplomy zaświadczające odbycie szkolenia z systemów WOCA.

?