SZKOLENIE PARKIECIARSKIE Z OLEJÓW NATURALNYCH WOCA ORAZ MASZYN FESTOOL 2014 r. GDAŃSKDnia 01.03.2014 r. Firma Drewno Hermanowska wraz z Firmą WOMAX SERWIS – FESTOOL i Firmą WOODCARE POLAND (WOCA) zaprosiły parkieciarzy i stolarzy z terenu Trójmiasta i okolic na kolejne szkolenie parkieciarskie z zakresu olejowania i lakierowania podłóg drewnianych naturalnymi olejami i lakierami WOCA oraz pokazu maszyn firmy FESTOOL. Szkolenie poprowadzili p. Sławomir Trojan prezenter narzędzi firmy FESTOOL oraz technolog WOCA POLSKA p. Mirosław Monach. Tematy poruszane na szkoleniu zainteresowały zaproszonych parkieciarzy i stolarzy, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Szkolenie rozpoczęto od prezentacji nowości firmy FESTOOL znane już parkieciarzom w pewnej części pod marką PROTOOL, które obecnie poszerzyły ofertę FESTOOL oraz sprzęt parkieciarski i stolarski Firmy FESTOOL warunkujący wykonanie podłogi oraz elementów stolarskich na miarę oczekiwań inwestorów. Pokazano frezarki do betonu RENOFIX RG80E, RG130E, RG150E wraz z odkurzaczem CTL36AC HD przeznaczonym do prac renowacyjno-budowlanych, mieszarkę do wylewek MX1000, odkurzacz CTL Midi, CTL 26 AC, szlifierka ROTEX RO90DX, RO150FEQ oraz niezastąpiona pilarka w branży parkieciarskiej PRECISIO CS50.

Technolog Firmy WOODCARE POLAND, podczas trwania imprezy zaprezentował nowości, takie jak woski WOCA HARDWAX, OLEJE NEUTRALNE - INVISIBLE. Na ekspozytorach pokazano starzenie podłóg przy pomocy BEJC ACTIV, które nadają drewnu dębowemu nietypowego i niepowtarzalnego wyglądu. Przy zastosowaniu różnego rodzaju wariantów nakładania olejów naturalnych lub koloryzujących na BEJCE ACTIV klient może otrzymać indywidualny, niepowtarzalny kolor podłogi. Kolejnym prezentowanym sposobem postarzania podłóg jest jego ługowanie i tu Firma WOCA dzięki stosowaniu różnego rodzaju ługów pozwala nam na nadanie drewnu dębowemu efektu dymienia, czy też wyglądu patyny z oznakami działania warunków atmosferycznych. Stosowanie jasnych ługów pozwala za zapobieganie lub zmniejszanie efektu żółknięcia.

Dodatkowo pokazano na ekspozytorach system mycia podłóg pod stosowanie olejów WOCA w celu zwiększenia efektu stosowania olejów MAJSTER i HIGH SOLID. Pokazano całą gamę kolorystyczną olejów koloryzujących i sposobów ich nakładania. Na wyolejowanych już wcześniej ekspozytorach pokazano stosowanie OLEJOLAKIERÓW dla klientów, którzy chcą mieć podłogę olejowaną, a konserwowaną jak lakier.

Szeroko został omówiony i przedstawiony system codziennej pielęgnacji olejowanych podłóg, o której musimy informować szczegółowo klientów. Obecnie Firma WOCA poszerzyła gamę swoich środków do pielęgnacji oferując do podłóg szarych oleje pielęgnacyjne i mydła szare, do czarnych oleje pielęgnacyjne czarne, do brązów oleje pielęgnacyjne brązowe i oczywiście do bielonych system pielęgnacyjny biały i extra biały.

Na zakończenie został omówiony i zaprezentowany system olejowania blatów drewnianych wraz z systemem pielęgnacji przy pomocy pasty WOCA WORKTOP GEL . Oleje blatowe firmy WOCA posiadają atesty FDA na kontakt z żywnością. Szeroko omówiono również system olejów tarasowych EXTERIOR OIL. Pokazano oleje tarasowe zarówno naturalne jak i koloryzujące. System stosowania olejów tarasowych oraz wykonania renowacji tarasów Zmywaczami, w związku z nadchodzącym sezonem na wykonywanie tarasów cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
W trakcie szkolenia parkieciarze mogli korzystać z profesjonalnej obsługi cateringowej, jak i w przerwach prowadzili żarliwe rozmowy na temat problemów z jakim spotykają się w codziennej pracy. Na zakończenie części szkolenia z maszyn Firmy FESTOOL został przeprowadzony konkurs na precyzyjne przycięcie deski na stoliku MFT 3 przy użyciu zagłębiarki TS 55 REBQ z szyną FS800/2 na szerokość 8 mm lub jak najbliższej wartości, bez użycia miarki.

Zwycięzcą konkursu została p. Adriana Rozwarska z firmy TAR-POD Krzysztof Rozwarski, która uzyskała wynik 8,0/7,8 = średnio 7,9 mm pokonując w tej konkurencji wielu startujących panów.

?